Korisnik:
Lozinka:
« Travanj 2020 »

PROJEKT „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“

I ove godine naša se škola uključila u projekt poticanja kreativnosti „Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost“ koji organizira osječka udruga Klikeraj u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja.

Projekt je vrijedan 142 000 kn, a cilj mu je pružiti mogućnost darovitim učenicima da razvijaju svoju kreativnost, a jednako tako učiteljima i nastavnicima razvijanje vlastitih kompetencija u radu s darovitim učenicima.

Ovoga puta daroviti četvrtaši vježbat će kako doći do dobre ideje kroz radionice kreativnog mišljenja, dok će petaši, šestaši i sedmaši istraživat što je to veza, kakve veze postoje i kakve one mogu biti. Učenici će stvarati rješenja, odnosno odgovore na vlastita istraživačka pitanja te će svoje uratke prezentirati pred učenicima i učiteljima iz drugih škola na Ljetnoj školi kreativnosti, koja je planirana u lipnju u gradu Osijeku. Također, četvrtaši će sudjelovati na Proljetnoj školi kreativnosti u travnju, gdje će imati priliku vidjeti, čuti i iskusiti nešto novo u raznolikim znanstvenim, umjetničkim i tehnološkim radionicama.

Pored naše škole, u projektu sudjeluju i druge osnovne škole širom Slavonije:

OŠ Tin Ujević, Osijek
OŠ Ane Katarine Zrinske, Retkovci
OŠ Julija Benešića, Ilok
OŠ Fran Krsto Frankopan, Osijek
OŠ Ivana Brlić-Mažuranić, Strizivojna
OŠ Bratoljub Klaić, Bizovac
OŠ Antun i Stjepan Radić, Gunja
OŠ Josip Kozarac, Semeljci
OŠ Dragutin Tadijanović, Vukovar
OŠ Stjepana Cvrkovića, Stari Mikanovci
OŠ Ljudevit Gaj, Osijek
OŠ Zrinskih, Nuštar
OŠ Antun Mihanović, Osijek
OŠ Vladimira Nazora, Vinkovci

objavio: Jasmina Kordić   datum: 17. 1. 2020.