Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost

Autor: Ana Miškulin, 4. 3. 2019.

Već treću godinu za redom u našoj školi provodi se projekt „Škola za 21.stoljeće, škola za kreativnost“. Projekt je usmjeren prema razvijanju kreativnog mišljenja darovitih učenika četvrtih, petog i šestih razreda.

Projekt provodimo u suradnji s udrugom Klikeraj iz Osijeka, a financiran je sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja. Pored naše škole u projekt je uključeno ukupno 23 osnovne škole s područja istočne Hrvatske.

Nakon edukacija koje su prošli neki nastavnici i stručni suradnici naše škole, okupili smo darovite učenike u dvije skupine.

U prvoj skupini je petero četvrtaša koji će kroz desetak radionica uz pomoć didaktičkih igara i zanimljivih aktivnosti raditi na razvoju kreativnog mišljenja.

U drugoj skupini okupili smo darovite petaše i šestaše koji su prošle, odnosno pretprošle godine prošli kroz radionice kreativnog mišljenja i sada su spremni za projektno učenje. Projektno učenje zamišljeno je kao putovanje na pusti otok. Učenici kroz radionice istražuju specifičnosti pustog otoka i mogućnosti organizacije života na takvom mjestu. Što ćemo kreirati kao rješenje našeg „otočkog“ problema vidjet ćemo krajem projekta, a naš rezultat prezentirat ćemo na Školi kreativnosti kada ćemo se zaputiti u Osijek i svoj uradak prezentirati pred svim drugim školama koje sudjeluju u projektu.

Našim učenicima želimo puno uspjeha u kreativnim pothvatima, a o tome kako nam je i što radimo moći ćete povremeno pročitati na našoj web stranici.