BUDIMO ODGOVORNI

Autor: Jasmina Kordić, 29. 10. 2020.

Poštovani roditelji, trenutak u kojemu živimo pun je izazova i tereta. Iako kažu da je to „novo normalno“, mislim da u tome nema ništa normalno. Nije dobro niti normalno da smo pod stalnom opasnošću od nečega što prijeti našem i zdravlju naših najbližih. Ne samo da prijeti zdravlju, nego nas dovodi i u životnu opasnost. Nije mi namjera govoriti vam kako ćete organizirati svoj život. Nije mi važno niti vjerujete li da je ovaj virus stvarna opasnost ili je izmišljen, ali u ime sve djece koja pohađaju našu školu i svih nas koji se trudimo organizirati njihov boravak u školi tako da budu sigurni i zaštićeni, molim vas za odgovorno ponašanje. U školi se ne provode mnoge aktivnosti koje su djecu veselile. Nastava tjelesnog i izvannastavne aktivnosti koje se još mogu izvoditi organizirane su tako da djeca budu sigurna. Molim vas da svoje životne navike i aktivnosti i navike i aktivnosti svoje djece, barem na kratko, prilagodite ovom izazovnom trenutku. Štiteći sebe štitimo i druge oko sebe. Sami procijenite što vam je potrebno, a čega se sada treba odreći da bi se što prije vratili u pravo normalno i kako bismo izbjegli situaciju da  ponovo završimo u nastavi na daljinu.
Jednako tako vas molim i za iskrenost. Već smo vas pozivali da svoje dijete ne šaljete u školu ako primijetite bilo kakve znakove respiratornih smetnji, ako dijete kašlje i ima povišenu temperaturu. Do sada ste se toga i pridržavali. Hvala vam na tome. Sada je jako važno da svoje kontakte obavijestite ako imate pozitivan nalaz testa jer epidemiolozi više ne mogu „pohvatati“ sve kontakte niti stignu sve obavijestiti. Ako i niste bili na testiranju a sumnjate na zarazu, obavijestite osobe s kojima ste kontaktirali da pojačano prate svoje stanje.
Važno je da vodimo računa jedni o drugima kako bi što prije završila ova prijetnja.
Još jednom vas molim da dobro procijenite koje su to aktivnosti bez kojih se trenutačno može kako bismo izbjegli širenje zaraze i prelazak na nastavu na daljinu.
Odgovornost i strpljenje nam je u ovome trenutku jako važno i trebamo ih uzeti kao dvije važne odlike svoga ponašanja.
Hvala vam na razumijevanju, odgovornosti i strpljenju u ime svih naših učenika i djelatnika.