Obavijest učenicima i roditeljima

Autor: Jasmina Kordić, 3. 5. 2021.

Poštovani učenici i roditelji,

vjerujem da i vi kao i mi s nestrpljenjem očekujete obavijest o povratku u klupe. Međutim, moram vas razočarati jer ne mogu reći kada će se to dogoditi.

Osnivač, Vukovarsko-srijemska županija, obavijestila nas je o nastavku on line nastave do daljnjega.

Kako ne znamo točan datum povratka, a nalazimo se u periodu  koji je i u redovitoj nastavi naporan zbog mnogobrojnih testiranja i privođenja nastavne godine kraju, molimo vas da ozbiljno shvatite sve školske obaveze.

Učitelji su u početku on line nastave odgađali provjere, ali to sada više nije moguće. Kako ne znamo koliko će ovakva situacija potrajati, a kraj nastavne godine je sve bliži, provjere znanja se moraju provesti.

Učenike molim da svoje školske obaveze shvate i izvršavaju ozbiljno i odgovorno. Nije ocjena iz testa ili usmenog odgovaranja jedini element koji utječe na završnu ocjenu. Aktivnost tijekom on line nastave, izbjegavanje izvršavanja obaveza ili njihovo redovito izvršavanje, i te kako će utjecati na završnu ocjenu

Roditelje molim da svoju roditeljsku ulogu i odgovornost u uspjehu svoga djeteta shvate ozbiljno i potiču ih na rad. Ne opravdavajte „markiranje“ sa pojedinih sati i neizvršene obaveze prema pojedinim predmetima. . Kontrolirajte jesu li svoje obaveze izvršili. Kontaktirajte razrednike, učitelje, pratite bilješke u eDnevniku.

Jednako tako molim da shvatite da „pomoć“ koju im priskrbite kroz to da im drugi rješavaju zadatke ili varaju kod pisanja ispita ili usmenog odgovaranja, nije na štetu učitelju. Na štetu je djetetu koje će na taj način izgubiti mogućnost da stekne trajna znanja koja će im biti potrebna za daljnje školovanje i život. Iako se „varanje“ učitelja ne čini velikim problemom i prekršajem, svoje dijete učite da je laganje, varanje, snalaženje prihvatljivo ponašanje (inače su to osobine koje ne volimo vidjeti kod drugih i vrlo ćemo lako te mane primijetiti na drugima).

Za sve što vam nije jasno tu su učitelji da im se obratite i tražite pojašnjenja i pomoć.

Teško je raditi i učiti kada nismo u razredu i kada nema žive suradnje učitelja i učenika. Učitelj je velika pomoć u razredu, ali to treba biti i u ovim okolnostima. Zato, iskoristite mogućnost komunikacije s učiteljima, pitajte i tražite pomoć.

Za sve poteškoće koje imate obratite se nama.

Na kraju, svi se nadamo što skorijem povratku u školu, ali nemojmo dopustiti da nam ovo vrijeme bude izgubljeno.

Ravnateljica:

Katica Gudelj, prof.