Autor: Marija Pejić, 28. 4. 2022.

Noć knjige je manifestacija koja se već jedanaestu godinu održava u našoj zemlji. Ove je godine trajala čak četiri dana, od 22. do 25. travnja.

Tema ovogodišnje manifestacije propitkuje slobodu, a organizatori žele sudionike Noći knjige kao i javnost potaknuti da istraže pojam slobode u čitavoj lepezi njegovih značenja te otkriju kako nam knjige u tome pomažu.

Noć knjige održava se u povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dana hrvatske knjige (22. travnja).

I naša škola već godinama sudjeluje u obilježavanju te važne manifestacije. Budući da je program počeo za vrijeme proljetnih praznika, mi smo svoje aktivnosti započeli prije i nastavit ćemo ovaj tjedan prigodnim radionicama prema rasporedu. Šesti razredi imali su slobodu i izrađivali  Zatamnjenu poeziju s nastavnicom Marijom Perković i knjižničarkom, a prvašići su imali priliku čuti prigodnu slikovnicu Ogledalce i izraditi sami svoje ogledalo, te čuti što o njima misle njihovi prijatelji iz razreda.