USPJEŠNO PROVEDENE WOOD4STEM RADIONICE U OŠ VOĐINCI

Autor: Marija Pejić, 29. 4. 2022.

Projektni tim 🌳 Wood4STEM 🖥 (Drvodjelska tehnička škola Vinkovci, Fakultet šumarstva i drvne tehnologije Zagreb, SLAVONSKI HRAST drvni klaster / SLAVONIAN OAK Wood Cluster) uspješno je proveo svoje radionice i u Općini Vođinci gdje je 🗓 26. travnja 2022. godine održano čak 11 besplatnih radionica.

Na radionicama 🪑🚪🛏🛋 „3D izrada namještaja“ koja je namijenjena učenicima viših razreda sudjelovalo je ukupno 104 učenika.
➡️ 19 polaznika prvih razreda škole kroz radionicu 🌲🌳🐿🦔 „Život šume“ upoznalo se s vrstama drveća i stanovnicima šume.
➡️ 76 učenika od 2. do 4. razreda sudjelovalo je na radionicama 🌳🌲🏢🏫 „Od šume do grada“ gdje su imali priliku pobliže shvatiti potencijal šume i drva.
➡️ Također, za opću populaciju održana je informativna prezentacija o projektu 🌳 Wood4STEM 🖥, drvnoj industriji i STEM proučavanju, te radionica 📿⛓👑💍 za izradu raznih rukotvorina od drveta kao što su nakit i drvene kutije.
Sve radionice održane su u prostorijama 📍 Osnovna škola Vođinci. Završetkom radionica projektni tim ostavio je interaktivni radni materijal napravljen od drva koji će služiti kao trajno pomagalo za daljnje proučavanje.
🇪🇺🇭🇷 Ukupna vrijednost projekta Wood4STEM je 1.716.735,46 HRK, a projekt je sufinanciran sredstvima Europskog socijalnog fonda (85%) i sredstvima Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske (15%).
A kako je bilo na radionicama pogledajte u reportaži Vinkovačka Televizija 👇🏻