Obavijesti iz knjižnice

Upute za rad školske knjižnice

Knjižnica je otvorena svaki dan od ponedjeljka do petka od 9 do 15 sati.

Učenici koji samo vraćaju pročitane knjige, mogu ih odložiti u za to predviđenu kutiju.

Vraćena građa ostavlja se u karanteni 72 sata, a nakon toga se vraća na police.

Ako je moguće, građa se dezinficira prebrisavanjem plastificiranih korica te nakon 24 satne karantene vraća na police.

Za one koji posuđuju knjige vrijede  sljedeća pravila:

*Učenici mogu ući po troje u skupini ako su iz istog razred.

*Kada jedna skupina izađe, druga skupina može ući.

*Korisnik vraća građu na predviđeno mjesto u kutiju, a nakon svakog vraćanja građe knjižničar dezinficira radnu površinu.

*Korisnik ne ulazi u prostor između polica i s građom.

*Knjižničar donosi i izdaje građu.

*Vraćanje i posudba veće količine građe može se organizirati u suradnji s učiteljima i nastavnicima.

Pred nama su novi izazovi, ali se nadam i vjerujem da ćemo ih uspješno savladati! :)

Vaša knjižničarka Marija Pejić

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

Knjižnica je otvorena svaki dan od ponedjeljka do petka od 9 do 15 sati.

HRVATSKO KNJIŽNIČARSKO DRUŠTVO

Prenosimo odgovore dežurne epidemiološke službe Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo vezano uz način postupanja s građom i korisnicima knjižnica:

• U svijetu nije zabilježeno dugotrajno zadržavanje virusa na knjižnoj građi te stoga, ako želite, pri povratku građe, knjige možete prebrisati blagim dezinfekcijskim sredstvom.
  • Važno je da dezinfekcijska sredstva za suho pranje ruku budu dostupna na ulazima u knjižnicu te da djelatnici redovito peru ruke.
  • Što se korisnika tiče, osobe s respiratornim tegobama ne bi smjele ulaziti u knjižnicu.

Najljepše oblikovane slike

Međunarodni stručni ocjenjivački sud uoči Sajma knjiga Leipzigu odabrao je najljepše oblikovane knjige pristigle na natječaj Best Book Design from all over the World. Među lijepo oblikovanim knjigama nalazilo se i 25 naslova hrvatskih izdavača odabranih na natječaju Hrvatska lijepa knjiga u organizaciji Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu u prosincu 2019. godine.

Više na: http://www.skole.hr/skole/informator?news_id=20789

Školski časopisi

U knjižnici je postavljena izložba pod nazivom Što sve kriju školski časopisi?. Izložbu su osmislili članovi grupe Mladi knjižničari. Uz slike, u nastavku obavijesti, nalazi se link na reportažu s multimedijske usluge HRTi. cool

Što su i kako nastaju školski časopisi pogledajte u reportaži. https://hrti.hrt.hr/videostore

*Reportaža se nalazi u: Videoteka -> Mladi -> Školski sat -> Školski časopisi

Lektire u elektroničkom obliku

Dragi učenici,

na web stranici HRlektire.com od sada možete besplatno preuzimati lektire u elektroničkom obliku (PDF ili PUB format) te ih čitati na svojim tabletima, računalima i pametnim telefonima.

Također možete kliknuti na poveznicu   http://lektire.skole.hr/lektire-osnovna-skola   i pročitati svoju e-lektiru, ali se morate prijaviti.

Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojim AAI@Edu.HR elektroničkim identitetom, kojega ste dobili u svojoj školi ili ustanovi. Ako ne znate koja je vaša korisnička oznaka ili zaporka, obratite se administratoru elektroničkog (LDAP) imenika vaše škole ili matične ustanove. Tko je administrator u vašoj školi možete provjeriti OVDJE.