Aktivnost PŠ NM

UPOZNAJMO ŽIVOT NAŠIH PREDAKA

Autor: Jasmina Kordić, 10. 3. 2020.

Učenici 3. b razreda ove školske godine sudjelovali su u projektu pod nazivom „Upoznajmo život naših predaka.“ Sudjelujući na projektu učenici su razvijali ljubav prema kraju u kojem žive i svijest o važnosti očuvanja kulturne baštine. Projekt je bio ispunjen različitim sadržajima u sklopu svih nastavnih predmeta. Istraživali su kako se nekada živjelo u našem zavičaju (što se kuhalo, kako se održavala higijena, kako su se i čime igrala djeca, kako su ljudi provodili svoje slobodno vrijeme i kako su i gdje ljudi bili zaposleni). Roditelje smo upoznali s ciljem projekta te su pozvani da se uključe u rad i pomognu u prikupljanju fotografija i starih predmeta. Učenici su naučili i kako učiti o svojoj povijesti iz starih slika i predmeta, te kako to prenijeti i naraštajima koji tek dolaze, svojim potomcima.

Učiteljica Maja Koštić