Korisnik:
Lozinka:
« Travanj 2020 »

Stručni skupovi

Stručni skup za voditelje i suradnike učeničkih zadruga Vukovarsko-srijemske županije

Osnovna škola Vođinci je  upriličila  24. ožujka  stručni skup  za voditelje i suradnike učeničkih  zadruga Vukovarsko-srijemske županije.

Cilj je ovog stručnog usavršavanja bila priprema, dogovor i smjernice vrednovanja proizvoda za buduće županijske i međužupanijske smotre učeničkih zadruga. Skup je vodila Marija Levanić, nastavnica OŠ Vođinci , koja je ujedno i voditeljica međužupanijskog stručnog vijeća za učeničko zadrugarstvo.

Osim  formalne zadaće ovog skupa, zadaća  je ovog skupa bila i savjetovanje i pomoć u radu s učenicima. Zato je školski pedagog Ivan Tomić održao predavanje o komunikaciji s učenicima i za koje komunikacijske sposobnosti mora danas učenik biti spreman.

Na kraju skupa upriličena je radionica izrade domaće slavonske tjestenine „Rezanci nabrdo“ u kojoj su sudjelovali svi voditelji i suradnici pod vodstvom profesorice Dubravke Scharmitzer iz Obrtničke škole A. Horvata iz Đakova.

Učesnici ovog skupa podijelili su među sobom mnoštvo ideja za napredak zadrugarske djelatnosti u svojim školskim ustanovama.

U prilogu je prezentacija "Komunikacijska osposobljenost učenika" Ivana Tomića, školskog pedagoga .

Na web stranici HUUZ-a je također objavljena vijest o ovom stručnom skupu.