Klokan bez granica

Autor: Marija Pejić, 9. 9. 2021.

U našoj školi 10. lipnja 2021. održano je natjecanje Klokan bez granica. Međunarodna udruga "Klokan bez granica" okuplja predstavnike više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja "Matematički klokan".

Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa. U državama članicama natjecanje se održava svake godine treći četvrtak u mjesecu ožujku no ove godine vremenik je prilagođen radi epidemiološke situacije.

25 učenika naše škole natjecalo se u tri kategorije: Pčelice, Leptirići i Ecolier.

Četvero naših učenika plasiralo se među 10% najuspješnijih što je zavidan rezultat s obzirom da su pristupali natjecanju po prvi put. Učenicima Marku Raguž (3.b), Eva Luciji Faletar (3.b), Teni Cvitković (3.a) i Lorisi Sušac (3.b) uručene su pristigle nagrade. Ostali učenici svoje rezultate mogu vidjeti kod svojih učiteljica.

Svim učenicima čestitamo na sudjelovanju i plasmanu kao i učiteljicama koje su ih pripremale za natjecanje.

Fotografije možete pogledati ovdje.