preskoči na sadržaj

Osnovna škola Vođinci

 > Knjižnica  > Lektire
Lektirni naslovi

 PRVI RAZRED

  (izabrati 4 djela, obavezno prvo!)

1. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor) (19)

2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima (5)

3. Grigor Vitez: A zašto ne bi? (13)

4.  Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara (8)

5. Sunčana Škrinjarić : Kako sanjaju stvari (11); Plesna haljina žutog maslačka (13)

6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu (7)

7. Ewa Janikovszky: Baš se veselim (3); Da sam odrastao (3)

8. Željka Horvat -Vukelja: Hrabrica (3); Slikopriče (14); Leteći glasovir(4)

9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda (7)

10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda (7)

10. Stanislav Femenić: Idi pa vidi (4)

11. Jean Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao (3)

12. Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane (3)

DRUGI RAZRED

 (izabrati 5 djela, obavezno prvo)

1. Hans Christian Andersen: Bajke (izbor) (14)

2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak (18)

3. Karel Čapek: Poštarska bajka (10)

4. Carlo Collodi: Pinokio (14)

5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh (5)

6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu (12)

7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada (10)

8. Nada Iveljić: Pronađeno blago (6) ili Božićna bajka (19)

9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi (15) ili Prašnjavko (1) 

10. Andrea Peterlik-Huseinović: Plavo nebo (3)

11. Desa Muck: Anica i sportski dan (3)

12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor) (8)

13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi (1)

14. Mila Željeznjak: Sretne priče (7)

15. Božidar Prosenjak: Miš (2)

16. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama (3)

17. Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama, Pepeljuga ili Ljepotica i zvijer ) (4)

TREĆI RAZRED

 (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu (18)

2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića (12)

3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke (14)

4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen (15)

5. Dubravko Horvatić: Grički top (13)

6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P.  (6)ili Drugi dnevnik Pauline P. (3)

7. Sanja Pilić: Nemam vremena (13) ili E nije mi žao (10) 

8. Stanislav Femenić: Ludi kamen  (3)

9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu (9)

10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran (9)ili Čuvarice novih krovova (3)

11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće (14)

12. Gianni Rodari: Putovanje plave strijele (8) ili Čipolino (1)

13. Hrvatske narodne bajke (5)

14. James M. Barrie: Petar Pan (13)

15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru (11)

16. Frank lyman Baum: Čarobnjak iz Oza (5)

17. Otfried Preussler: Mali vodenjak  (3)ili Mala vještica (3)

18. Basne (izbor)(12)

ČETVRTI RAZRED

 (izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

1. Ivana Brlić-Mažuranić:Regoč i Šuma Striborova (20)

2. Mato Lovrak:Družba Pere Kvržice (13)

3. Anto Gardaš: Duh u močvari (9) ili  Ljubičasti planet (9) ili Izum profesora Leopolda (4) ili Bakreni Petar (2) ili Igračke gospođe Nadine (3)

4. Erich Kastner: Emil i detektivi (10) ili Tonček  i Točkica (5) ili Leteći razred (5)ili Blizanke (1)

5. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka (3) ili Tajna mačje šape (3)

6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh (1)

7. Felix Salten: Bambi (12)

8. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli (12)

9. Nikola Pulić:Ključić oko vrata (10) Matko Marušić: Snijeg u Splitu (9)

10. Johanna Spyri: Heidi (10)

11. Jagoda Truhelka: Zlatni danci (4)

12. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina (5)

13. Maja Gluščević: Bijeg u košari (5) ili Klopka za medvjedića(3)

14. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još (10)

15. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve (3)

16. Hrvoje Hitrec: Eko Eko(10)

17. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa (5)ili Ronja razbojnička kći (3) 

18. Zvonimir Balog: Ja magarac (2) ili Nevidljiva Iva (8) 

 19. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi (2)

PETI RAZRED

 (izabrati 9 djela, obvezatna prva 3)

1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu (4) ili Zagonetni dječak (7) ili Koko u Parizu (5) ili Lažeš Melita (3) ili Koko i duhovi (5)

2. Šaljive narodne priče (14)

3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice (7)

4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa (7)

5. Grigor Vitez: Pjesme (10)

6. Miro Gavran: Kako je tata osvojio mamu (8) ili Zaljubljen do ušiju (9) ili Svašta u mojoj glavi (8)

7. Zlatko Krilić:  Zabranjena vrata (6) ili Veliki zavodnik(4)

8. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka (3)

9. Pavao Pavličić: Trojica u Trnju (10) ili Zeleni tigar (5)

10. Michael Coleman: Mreža je bačena (2)

11. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera (2) ili Doživljaji Huckleberryja Finna (1)

12. Jules Verne: Put oko svijeta za 80 dana (1) ili 20 000 milja pod morem (7)

13. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi (10)

14. Tito Bilopavlović: Paunaš (5)

15. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici (7)

16. Basne (izbor) (12)

17. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje (6)

18. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade (8)

19. Ivan Cankar: Istina i ljubav (8)

20. Anto Gardaš: Miron u škripcu (5)

21. Selma Lagerof: Legende o Kristu (4)

ŠESTI RAZRED

 (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

1. Ivana Brlić Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove i Regoča koji su u četvrtom razredu) ( 23)

2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik (15)

3. August Šenoa: Povjestice (17)

4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča (3)

5. Mark Twain: Kraljević i prosjak (9)

6. Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu (13)

7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina (2)

8. Josip Cvenić: Čvrsto drži joy-stick (10)

9. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu (9)

10. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda (12)

11. Christine Nostlinger:  Olfi među ženama (3)

12. Vladimir Nazor: Veli Jože (22)

13. Milutin Mayer: Dolazak Hrvata(3)

14. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen (9)

15. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić (5)

16. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja(10)

17. Alfonse Daudet: Pisma iz mog mlina (21)

18. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme (6)

19. Danijel Dragojević: Bajka o vratima (2)

20. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon (7)

21. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (izbor) (6)

22. Oscar Wilde: Sretni kraljević (8)

SEDMI RAZRED

 (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj (13)

2. Hrvoje Hitrec: Smogovci (14)

3. Vladimir Nazor: Pripovijetke (5)

4. Dobriša Cesarić: Pjesme (9)

5. Damir Miloš: Bijeli klaun (14)

6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi(3)

7. Branka Primorac: Maturalac (14)

8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život letećeg Martina (9) ili Martin protiv CIA-e i KGB-a (5)

9. Charles Dickens: Oliver Twist (7)

10. Ićan Ramljak: San bez uzglavlja (10)

11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke (23)

12. Dinko Šimunović: Duga (13)

13. Zvonko Todorovski:Mirakul od mora (5)

14. Jadranka Klepac: Miris knjige (3)

15. Daniel Defoe: Robinson Crusoe (8)

16. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba (8)

17. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice (2)

18. Sue Townssend: Tajni dnevnik Adriana Molea (8) ili Novi jadi Adriana Molea (1)

19. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja(6)

20. Gustav Schwab:Najljepše priče klasične starine (7)

21. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana (8)

22. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep (11)

23. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (6)

24. Izbor proze i poezije o domovinskome ratu(5)

OSMI RAZRED 

 (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

1. Dinko Šimunović: Alkar (13)

2. Slavko Kolar: Breza (10)

3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale (11)

4. Ernest Hemingway: Starac i more (9)

5. August Šenoa: Prosjak Luka (7) ili Branka (8)

6. Dnevnik Ane Frank(10)

7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore (6)

8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe(5) ili Zlatna vuga (3)

9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka (3)

10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka (5)

11. Đuro Sudeta: Mor (1)

12. William Shakespeare: Romeo i Julija (4)

13. Pero Budak: Mećava (9)

14. Silvija Šesto: Debela (3) ili Vanda (3)

15. Nada Mihelić: Bilješke jedne gimnazijalke (3)

16. Maja Brajko-Livaković: Kad pobijedi ljubav(10)

17. Sanja Pilić: Sasvim sam popubertetio (7)

18. Vladan Desnica: Pravda (2)

19. Mate Balota: Tijesna zemlja (3)

20. Eugen Kumičić: Sirota (3) ili Začuđeni svatovi (14)

21. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje (2)

22. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke (11)

23. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti (5)

24. Zlatko Krilić: Krik (5)

25. Milena Mandić: Pokajnik (3)

26. Antoine de Saint Exupery: Mali princ (10)

27. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston (7)

28. Nancy Farmer: Kuća škorpiona (3)

29. Michael Ende: Beskrajna priča (1)

Ukoliko niste mogli doći do svog primjerka knjige, kliknite na donju poveznicu i pročitajte e-lektiru.

http://lektire.skole.hr/lektire-osnovna-skola


CMS za škole logo
Osnovna škola Vođinci / Slavonska 21, HR-32283 Vođinci / os-vodjinci.skole.hr / ured@os-vodjinci.skole.hr
preskoči na navigaciju