Područna škola Novi Mikanovci

Organizirano školovanje djece u Novim Mikanovcima počelo je 1869. godine kada manji broj djece polazi nastavu u Vođincima. To traje do 1875. godine, kada općinske vlasti otvaraju učionicu za djecu iz sela. Troškove škole i plaće učitelja plaćala je općina. Još su nekoliko puta djeca morala ići u školu u Vođince, a od 1945. godine u Novim Mikanovcima radi četverorazredna škola. Ostale razrede djeca pohađaju u Vođincima i Novim Mikanovcima.

Od 1963. godine Novi Mikanovci postaju područna škola OŠ Vođinci. Sadašnja zgrada škole u Novim Mikanovcima izgrađena je 1967. sredstvima Mjesne zajednice Vođinci – Novi Mikanovci.

Zgrada je dograđena 1994. godine kada je uvedeno centralno grijanje i dograđena prostorija za školsku kuhinju.

2004. godine zgrada je ponovo renovirana – krov, prozori, podovi, stolarija. Sredstva za te radove osigurala je Županija.

Današnja zgrada ima dvije učionice, zbornicu, sanitarni čvor, kuhinju i spremište alata.

Okoliš škole je uređen, a brigu o tome vode učiteljice sa djecom te osoblje škole.