> Knjižnica
Školska knjižnica

Školska knjižnica pruža informacije i spoznaje neophodne za uspješno djelovanje u današnjem društvu koje se sve više zasniva na informacijama i znanju. Školska knjižnica omogućuje učenicima stjecanje vještina za cjeloživotno učenje, razvija njihovu maštu i tako im pomaže da postanu odgovorni građani. (IFLA)

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

PONEDJELJAK - PETAK

OD 9 DO 15 SATI

PRAVILNIK

O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

1. Knjižnica je otvorena svaki radni dan od ponedjeljka do petka od 9 do 15 sati.

1.  Svi se djelatnici i učenici škole imaju pravo besplatno koristiti školskom knjižnicom.

1. U prostorijama knjižnice, korisnici se mogu koristiti knjigama, časopisima, novinama i ostalom knjižničnom građom (audiovizualnom i dokumentarnim materijalom, ako ga knjižnica posjeduje).

1. Izvan prostorija knjižnice može se posuditi odjednom 2 knjige na rok od 14 dana.

1. Izvan knjižnice ne posuđuju se priručnici: enciklopedije, leksikoni, rječnici, biografski rječnici, bibliografije, atlasi privredni pregledi i sl.

1. Oštećena ili izgubljena knjižnična građa, mora se nadoknaditi. Naknadu određuje kinjižničar u dogovoru s razrednim nastavnikom.

1. Članovi su dužni čuvati knjige i ostalu knjižničnu građu od svakog oštećenja (potcrtavanja, trganje listova, izrezivanje slika, prljanje i sl.).

1. Za svaku posuđenu knjižničnu građu odgovara uvijek onaj tko ju je posudio.

1. Ako član knjižnice oboli od zarazne bolesti, a u to je vrijeme imao knjižničnu građu, dužan je prilikom vraćanja građe u knjižnicu obavijestiti knjižničara o svojoj bolesti.

1. Korisnici su dužni svaku promjenu adrese javiti knjižničaru.

1. Nitko ne može napustiti školu dok nije vratio knjižnici sve što je iz nje posudio.

1. U prostorijama knjižnice mora biti mir i red.

1. Pristup je knjigama slobodan.

Školska knjižničarka: Marija Pejić, prof.