Aktivnost PŠ NM

Aktivnosti u PŠ tijekom ove školske godine

Autor: Marija Pejić, 20. 5. 2021. 11:48

Dobra opremljenost nastavnim sredstvima i pomagalima i funkcionalnost prostora pruža velike mogućnosti za bogat i kreativan odgojno-obrazovni rad.

NE BERI PROLJETNICE! (BERI IH FOTOAPARATOM!)

Autor: Jasmina Kordić, 10. 3. 2020. 11:24

NE BERI PROLJETNICE! (BERI IH FOTOAPARATOM!)

Cilj današnjeg sata razrednika je da učenici aktivno sudjeluju u podizanju svijesti o potrebi zaštite proljetnica. Odlaskom u dvorište i okolicu naše škole te razgovorom o proljetnicama željeli smo potaknuti učenike da razumiju važnost proljetnica za opstanak života na Zemlji,

stvaraju pozitivan odnos prema okolišu i razvijaju osjećaj odgovornosti prema njemu.

ZDRAVSTVENE USTANOVE

Autor: Jasmina Kordić, 10. 3. 2020. 11:17

Na nastavi PiD-a učenici drugog razreda učili su o zdravlju i zdravstvenim ustanovama.

U posjet nam je došla medicinska sestra, gđa Vesna Valentić te nas upoznala sa svojim zanimanjem. Razgovarala je s učenicima o zdravoj prehrani, osobnoj higijeni, tjelovježbi te o poslovima koje radi kao medicinska sestra. Hrabrima je izmjerila tlak te zasićenost krvi kisikom. Učenici su sa zanimanjem pratili predavanje naše gošće koja nas je pozvala da ju posjetimo na njenom radnom mjestu u Domu za starije i nemoćne „Sveti Ante“.

Učiteljica Maja Koštić

STOTI DAN ŠKOLE

Autor: Jasmina Kordić, 10. 3. 2020. 11:08

Dan je isplaniran na način da učenici kroz vođene aktivnosti ostvaruju obrazovno-odgojne ciljeve i ishode u skladu s planom i programom, razvijaju temeljne kompetencije te samostalnim i timskim radom razvijaju socijalne i građanske vještine, znanja i stavove na osobnoj i društvenoj razini. Bez školskih udžbenika kroz raznovrsne igre i međupredmetne aktivnosti obilježili smo naš STOTI DAN škole. Kako nam je bilo pogledajte u Foto galeriji!

MASKENBAL U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Jasmina Kordić, 10. 3. 2020. 10:59

U utorak, 25. veljače 2020. godine naši učenici sa svojim učiteljicama priredili su maskenbal. Kako su se zabavili, pogledajte u Foto - galeriji.

UPOZNAJMO ŽIVOT NAŠIH PREDAKA

Autor: Jasmina Kordić, 10. 3. 2020. 10:50

Učenici 3. b razreda ove školske godine sudjelovali su u projektu pod nazivom „Upoznajmo život naših predaka.“ Sudjelujući na projektu učenici su razvijali ljubav prema kraju u kojem žive i svijest o važnosti očuvanja kulturne baštine. Projekt je bio ispunjen različitim sadržajima u sklopu svih nastavnih predmeta. Istraživali su kako se nekada živjelo u našem zavičaju (što se kuhalo, kako se održavala higijena, kako su se i čime igrala djeca, kako su ljudi provodili svoje slobodno vrijeme i kako su i gdje ljudi bili zaposleni). Roditelje smo upoznali s ciljem projekta te su pozvani da se uključe u rad i pomognu u prikupljanju fotografija i starih predmeta. Učenici su naučili i kako učiti o svojoj povijesti iz starih slika i predmeta, te kako to prenijeti i naraštajima koji tek dolaze, svojim potomcima.

Učiteljica Maja Koštić