Različiti, pa što? Erasmus + projekt (Nafplio)

Autor: Marija Pejić, 25. 10. 2021.

Zahvaljujući sredstvima Europske unije odobrenima za realizaciju našega projekta „Različiti pa što ?“, ovoga smo ljeta krenuli s realizacijom aktivnosti planiranih u okviru ovoga projekta.

Učiteljica povijesti, Marija Perković, početkom srpnja otputovala je na tečaj u Nafplio u Grčkoj. Tečaj je organizirala agencija Europass Teacher Academy, a na samome tečaju učiteljica je proširila svoja znanja o radu s djecom koja imaju ADHD ili jedan od poremećaja iz spektra autizma. Tečaju su prisustvovali i učitelji iz drugih europskih zemalja, te je odlazak na tečaj ujedno bio i prilika za razmjenu iskustava i ostvarivanje kontakata za neke nove, buduće, projekte.

Grčka kao kolijevka demokracije i europske civilizacije uz praktična znanja usvojena na tečaju, omogućuje upoznavanje i bogate povijesti i kulturne baštine grčkoga naroda. Za nekoga kome je poučavanje povijesti profesija, ovaj tečaj bio je jedno neprocjenjivo iskustvo u životu koje će uvelike pridonijeti i samom poučavanju nastave povijesti.

Fotografije možete pogledati ovdje.