ERASMUS+ PROJEKT

Autor: Marija Pejić, 25. 4. 2023.

Učenici 7. a razreda na satu hrvatskoga jezika s nastavnicom Marijom Perković razvijali su kritičko promišljanje i kreativnost metodom umjetničkog razmišljanja. To je jedna od metoda koja se pokazala vrlo uspješnom za razvoj mekih vještina, a o kojoj se govorilo na tečaju Discover the 7Cs u Barceloni.

Artful Thinking (umjetničko razmišljanje ) pomaže učiteljima da koriste djela vizualne umjetnosti i glazbe na načine koji jačaju razmišljanje učenika i učenje u umjetnosti i izvan nje. Ova metoda pomaže učiteljima u stvaranju veza između umjetničkih djela i nastavnog plana i programa gdje učitelji koriste umjetnost kao snagu za razvoj misaonih procesa učenika.