RUKSAK PUN KULTURE

Autor: Marija Pejić, 8. 9. 2023.

Danas su naši učenici sudjelovali na radionici Moj superheroj u sklopu projekta Ruksak (pun) kulture koji su zajedno pokrenuli Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.
Program Ruksak (pun) kulture omogućava dostupnost, približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima, razvijanje njihove estetske kulture, općenito senzibilizira djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture. U sklopu radionice Moj superheroj učenci su imali priliku dobiti osnovna znanja o filmskom zanatu i profesiji, a na kraju su kreirali svoju filmsku priču i svog autentičnog superheroja. Prezentirali su dosadašnje gledališno iskustvo i izradili filmski plakat koji predstavlja originalnu filmsku priču i atmosferu budućeg filma. Kroz radionicu ih je vodila Dalija Dozet kojoj se zahvaljujemo. Atmosfera je bila ugodna i radionica je brzo prošla, a kako nam je bilo pogledajte u galeriji.

Sve reakc