HAK: "Vidi i klikni"

Autor: Marija Pejić, 22. 2. 2017.

U srijedu, 15. veljače 2017. posjetili su nas djelatnici HAK-a u okviru kampanje „Vidi i klikni“ koju provode u cilju podizanja svijesti za odgovorno i sigurno sudjelovanje u prometu.

U projektu su sudjelovali učenici prvih razreda naše škole i PŠ Novi Mikanovci.

Kroz igru i činjenice o ponašanju u prometu, naučili su kako pravilno prelaziti pješački prijelaz, prolaziti raskrižjem i prepoznati znakove koje daju vozači automobila. Također su propisno, pravilno i sigurno naučili ulaziti u vozilo, te sjediti i koristiti sigurnosne pojaseve u automobilu.

Za kraj su dobili i slikovnicu koja predstavlja žalbu djeteta upućenu roditeljima kako bi roditelji postali svjesni da je njihovo uzorno ponašanje prvi i najvažniji primjer djeci i glavni doprinos sigurnosti na cestama.

Na fotografijama možete pogledati kako nam je bilo.