IZLET U VINKOVCE

Autor: Marija Pejić, 31. 5. 2017.

Dan 23. svibnja kao da je bio stvoren za izvanučioničku nastavu drugih razreda.

Ujutro smo se pješice uputili do željezničke stanice Vođinci odakle smo krenuli prema Vinkovcima. Mnogim je učenicima to bila prva vožnja vlakom, pa veselju bilo kraja.

Na željezničkom kolodvoru u Vinkovcima razgledali smo Muzej u sklopu željezničkog kolodvora i krenuli prema središtu grada  u Gradsku knjižnicu i čitaonicu Vinkovci.

U knjižnici se provodila revizija, pa smo vidjeli puno knjiga po policama i na podu, a knjižničarka nam je objasnila da u knjižnici vlada veliko spremanje. Kao što mi moramo spremiti generalno svoju sobu, tako i knjižničari moraju provjeriti jesu li sve knjige na svom mjestu. Nakon toga smo se uputili u Muzej  grada Vinkovaca i Galeriju likovnih umjetnosti.

Učenici su pažljivo slušali i razgledavali stare umjetnine i slike. Poslije razgledavanja  u parku smo imali vremena poigrati se  i pojesti sladoled. Pješice smo se uputili do željezničkog kolodvora i sretno se vratili u Vođince. Umorni, ali prepuni lijepih dojmova sretno smo stigli svojim kućama. Kako nam je bilo, pogledajte ovdje.