KUŠANJE VOĆA U SKLOPU PROJEKTA „SHEMA ŠKOLSKOG VOĆA“

Autor: Marija Pejić, 13. 6. 2017.

19. svibnja 2017. godine u sklopu projekta „Shema školskog voća“ učenici 3. a razreda kušali su jabuke. Za početak smo saznali ponešto o različitim sortama jabuka no najviše pažnje smo pridodali sortama popularnim na europskom tržištu.

Nestrpljivo iščekujući kušanje započeli smo sa rezanjem jabuka. Sorte jabuka koje smo kušali bile su: Granny smith, Idared, Fuji, Jonagold i Zlatni delišes. Veliku ulogu u ovom kušanju imalo je ocjenjivanje. Svaki učenik je dobio papir na kojem je nakon kušanja pojedine sorte jabuka ocijenio neke od njezinih karakteristika (boja, miris, čvrstoća, veličina, sočnost, oblik, tekstura) i opći dojam. Kao uvjerljiva pobjednica ovog ocjenjivanja proizašla je sorta jabuke Granny smith.

Drago nam je što smo sudjelovali u ovom projektu te što smo osim kušanja finih i zdravih jabuka ponešto i naučili.

Ovdje možete pogledati kako nam je bilo.