Međunarodni dan Downovog sindroma

Autor: Jasmina Kordić, 20. 3. 2012.

21. ožujka Međunarodni je dan Downovog sindroma.

U OŠ Vođinci prvi put je obilježen ovaj dan.

Školski pedagog Ivan Tomić i učiteljica 3. b. razreda Eva Klarić uz pomoć knjižničarke Ivane Jurić organizirali su radionicu za roditelje i učenike s ciljem da se roditelji i djeca upoznaju s Downovim sindromom, da se takva djeca lakše integriraju u redovnu nastavu i da svi, boljim upoznavanjem različitosti koji nas okružuju, obogatimo svoje pozitivne ljudske osobine.

U selu je četvero djece s Downovim sindromom. Jedno je dijete integrirano u redovnu nastavu i pohađa 6. razred, a troje je djece predškolskog uzrasta u dobi od 6 do 9 godina. Odazvali su se svi roditleji djece s Downovim sindromom.

Pedagog je održao kraće predavanje radi educiranja roditelja s Downovim sindromom, učenici 3. b razreda su održali kratki prigodni program, a na kraju su svi izrađivali čestitke sa suncokretima - simbolom osoba s Downovim sindromom.

Druženje je prošlo u ugodnoj, opuštenoj atmosferi i svi su se složili da je skup bio koristan, zanimljiv i da bi trebalo nastaviti s ovakvim aktivnostima.

Eva Klarić, učiteljica 3. b razreda

Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI.

U prilogu je članak objavljen u Vinkovačkom listu br. 12 (3009) u petak, 23. ožujka.

vo_inci_down.doc (646.00 KB)