NATJEČAJ ŠKOLE

Autor: Ana Miškulin, 22. 1. 2019.

Osnovna škola Vođinci raspisuje natječaj za

HIMNU ŠKOLE I ZA ZASTAVU I GRB ŠKOLE.

NATJEČAJ ZA:

1. HIMNU ŠKOLE

u kojemu mogu sudjelovati učenici od 4. do 8. razreda.

Natječaj traje od 21. Siječnja do 22. veljače 2019.

Literarni rad mora biti napisan hrvatskim književnim jezikom, urednim i čitkim rukopisom. Najbolji radovi bit će pohvaljeni i nagrađeni.

UVJETI NATJEČAJA ZA HIMNU:

• Himna je svečana pjesma ispjevana u čast domovine, prirode, Boga, junaka i sl.
  • Himna škole bit će posvećena našoj školskoj zajednici, a pjevat će se u svečanim prigodama i na priredbama.
  • Himna treba sadržavati motive naše škole, zavičaja i sela, treba biti pisana u stihovima (rimovati se) i sastojati se od najmanje dvije kitice i pripjeva, dopušteno je pisati do četiri strofe, vrsta stiha po broju slogova je na izbor samog učenika.
  • Učenici trebaju himnu pisati sami!
  • Na poleđini rada potrebno je napisati:  a) ime i prezime                                                                             učenika – autora rada

b) naslov rada

c) razred

Radove će ocijeniti stručno povjerenstvo, a rezultati natječaj bit će objavljeni na stranici škole. Nakon što povjerenstvo odabere tekst himne, učenici će s učiteljicom glazbene kulture uglazbiti himnu.

• U knjižnici će se nalaziti kutija u koju će se moći ubaciti pjesme za natječaj.

NATJEČAJ ZA:

2. ZASTAVU I GRB ŠKOLE

u kojemu mogu sudjelovati učenici od 1. do 8. razreda.

Natječaj traje od 21. Siječnja do 22. veljače 2019.

Cilj natječaja je idejno rješenje za zastavu i grb škole kojima bi se Osnovna škola Vođinci predstavljala na različitim manifestacijama i povodom obilježavanja važnih datuma za Školu. Zastava bi se koristila na svim manifestacijama na kojima škola sudjeluje i predstavlja se.

UVJETI NATJEČAJA ZA ZASTAVU I GRB:

• Zastava je platnena površina simboličkog značenja, grb je simboličan znak, obično u obliku štita.
  • Zastava i grb bit će posvećeni našoj školskoj zajednici, a predstavljali bi našu školu na različitim manifestacijama i istaknuti na vidljivom mjestu u školi i ispred škole.
  • Učenici osmišljavaju zastavu, odabiru boje i tehniku samostalno.
  • Tehnika po vlastitom izboru- kombinirana tehnika (kolaž, tempere, olovka, drvene bojice, tuš, kompjutorska grafika, linorez itd.)
  • Dimenzije rada: format likovne mape od 5. do 8. razreda.
  • Na zastavi treba biti vidljiv tekst „Osnovna škola Vođinci“, slova trebaju biti dovoljno velika i čitka i ne smiju prelaziti preko 30 % cijele površine zastave.
  • Dozvoljen je SAMO JEDAN RAD po učeniku, a svaki rad mora biti rad JEDNOG učenika.
  • Radovi ne smiju imati ništa što je lijepljeno, pričvršćeno ili uvezano na bilo koji način.
  • Na poleđini rada potrebno je napisati:  a) ime i prezime                                                                            učenika – autora rada

b) naslov rada

c) razred

•    U knjižnici će se nalaziti kutija u koju ćete moći ostaviti svoje radove.

Povjerenstvo će izabrati i nagraditi tri najbolja rada, a rezultati natječaja bit će objavljeni na stranici škole.