Obilježili smo Dan sjećanja na žrtve holokausta i zločine protiv čovječnosti

Autor: Ana Miškulin, 30. 1. 2019.

I ove smo godine prigodno obilježili tragediju holokausta kao najvećeg zločina 20.stoljeća. U obilježavanju su sudjelovali učenici viših razreda naše škole s učiteljicom povijesti .

Prigodno su uredili pano škole te sudjelovali u različitim predavanjima na temu holokausta, ovisno o uzrastu. Učenici su shvatili kako iza svake žrtve stoji jedno živo biće sa svojom pričom i često tragičnim završetkom. Bilo je emotivno i vrlo poučno. Pridružili su nam se i ostali zainteresirani učitelji i učenici naše škole. Već tradicionalno, učenici najviše iščekuju završno veće posvećeno gledanju filma s temom holokausta. Ove smo godine pogledali film Fannyno putovanje koji obrađuje stvarnu priču djevojčice Fanny Ben Ami koja je spasila sebe i nekolicinu mlađe djece od sigurne smrti.

Važno je da naši učenici razmišljaju o tematici holokausta kako bi se izgradili u zdrave, mlade osobe koje će razlikovati dobro od zla i u svakome trenutku biti svjesni da kao pojedinci mogu učiniti puno da se takvi strašni zločini više nikada ne ponove.

Kako nam je bilo, pogledajte na fotografijama.