Razredne knjižnice

Autor: Ana Miškulin, 15. 3. 2019.

Naša Područna škola bogatija je za 50-tak novih knjiga.

U sklopu višegodišnjeg školskog projekta „Čitajmo za 5“   osnovali smo i razredne knjižnice. Cilj nam je kod učenika potaknuti čitanje i osjećaj za knjigu.

Uz donaciju Općine Stari Mikanovci kupili smo 50-tak knjiga koje su nelektirna građa.  Osim knjiga osigurali smo i pretplatu na jedan časopis.

Učenici će u slobodno vrijeme moći čitati razne stripove, časopise, enciklopedije, priručnke, 3D knjige i  knjige s proširenom stvarnošću. Prilikom donošenja knjiga u razrede učenici su bili ushićeni i nisu mogli dočekati da ih prolistaju.

Nadamo se da će ih razredne knjižnice potaknuti na čitanje i osvijestiti ih kako je ono važno, a i zabavno.