U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić

Autor: Jasmina Kordić, 4. 5. 2012.

Učenici i učenice 3. a, 3. b i 4. b razreda posjetili su manifestaciju održanu u  čast života i stvaralaštva Ivane Brlić-Mažuranić pod nazivom "U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić. Učenice 4. b razreda su podijelile svoje dojmove o provedenom danu u Slavonskom Brodu.

U svijetu bajki Ivane Brlić- Mažuranić

Moj razred i treći razredi smo bili u posjetu Slavonskom Brodu. Putovali smo autobusom. Bilo je jako ugodno na putu, jer nas je bilo mnogo i svi smo se mogli zabavljati.

Na ulazu u brodsku tvrđavu dočekao nas je pisar. Od njega smo dobili propusnicu, a usput smo se   s njim našalili. Dalje smo naišli na vojnike i seljake. Vojnik nam je pričao kako uvijek mora biti spreman na napad i na ratovanje, a najviše je pričao o ratu s Turcima. Seljak je pripovijedao o životu na selu. Jedan dječak iz trećeg razreda je pomogao seljaku kositi i išlo mu je vrlo dobro. U parku su nas dočekali likovi iz bajke Ivane Brlić- Mažuranić. Tamo smo upoznali Regoča, Kosjenku, Stribora i mnoge druge. Igrali smo se u parku, a nakon igre smo otišli na ručak. Poslije ručka smo šetali uz rijeku Savu. To mi je bilo zanimljivo jer je pogled bio prelijep. Ovaj posjet je bilo zanimljivo i lijepo iskustvo. Bilo je kao u snu. Željela bih još posjeta negdje, jer je ovo bilo nešto najljepše u četvrtom razredu.

Laura Zubić

U svijetu bajki Ivane Brlić- Mažuranić

Treći i četvrti razred je s nestrpljenjem čekao autobus koji vodi do Slavonskog Broda. Autobus su čekali učenici i učenice 3.a, 3.b i 4.b. U autobusu sam sjedila s Leonardom, Lucijom i Paulom. U Slavonski Brod smo stigli s osmijehom na licu.

Pred tvrđavom nas je dočekao pisar, koji nam je napisao propusnicu. A u tvrđavi vojnik i seljak. Ispred uređene crkve sv. Ane na konju je sjedio vojnik kojem smo morali dati propusnicu. U kovačnici nas je dočekao kovač. Pokazao nam je svoj posao. Ispred ljekarne dočekali su nas kraljica i barun. Nakon obilaska tvrđave otišli smo u šumu Striborovu. Šuma Striborova je park s mnogo ljuljački, vrtuljaka i tobogana. U parku smo vidjeli Regoča, Kosjenku, Mrkonju i Hlapića. Kosjenka nam je crtala po licu. Dječacima je nacrrtala brkove, a djevojčicama srce, zvijezdu ili cvijeće. Iz predstave Snježna kraljica smo naučili da ljubav može otopiti i najveći led. Nakon toga, u zološkom vrtu smo vidjeli mnoge životinje.

Ovaj izlet je bio odličan. Lijepo sam se provela, a i saznala nešto novo o Ivani.

Katarina Bionda