Autor: Jasmina Kordić, 3. 10. 2019.

Poštovani roditelji,

početak je školske godine već odmakao, većinu udžbenika ste preuzeli, ono što nedostaje očekujemo da će stići.

Ono na što želimo upozoriti, a na što ste već upućeni na obrascu preuzimanja udžbenika i roditeljskim sastancima , je da udžbenike morate vratiti na kraju školske godine što je propisano  člankom 2., stavak 4. Naputka o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnoga proračuna (NN br. 46./2019.).

Prema navedenom naputku:

- udžbenici su vlasništvo OŠ Vođinci

- džbenike obavezno treba umotati. Zabranjeno je crtati, pisati ili na bilo koji način označavati tekst u udžbenicima koji nisu radnog karaktera.

- ako učenici izgube ili zbog nepažljivog postupanja unište udžbenik da bude onemogućeno njegovo ponovno korištenje, roditelji su dužni nadoknaditi štetu u iznosu 50% kataloške cijene udžbenika.

Učenik koji ne vrati udžbenike ili ne nadoknadi štetu, neće moći zadužiti udžbenike za novu školsku godinu.

Stoga vas molimo da umotate udžbenike svoje djece kako bi na kraju školske godine izbjegli neugodnosti.

Hvala!

Katica Gudelj, ravnateljica