Natječaj "Duša moja hrvatski je kraj"

Autor: Jasmina Kordić, 8. 5. 2012.

Udruga za promicanje i očuvanje šokačke baštine   „Šokadija „ ,  uz podršku OŠ "Mijat Stojanović" iz Babine Grede

R A S P I S U J E

L I T E R A R N I     N A T  J E Č A J

za učenike osnovnih škola Republike Hrvatske

„DUŠA MOJA HRVATSKI JE KRAJ“

Uvjeti natječaja:

1. U natječaju mogu sudjelovati učenici osnovnih škola u Republici Hrvatskoj čije škole dostave svoje radove do 1.lipnja 2012.   na adresu:

Udruga za promicanje i očuvanje šokačke baštine „Šokadija“, Za literarni natječaj „Duša moja hrvatski je kraj“, Ivana bana Mažuranića 2,  32276 Babina Greda

1. Tema svih literarnih  radova jest hrvatski krajolik, priroda, ruralno i urbano graditeljsko nasljeđe, objektivno ili subjektivno prikazano u bilo kojoj literarnoj formi.
  2. Svi literarni radovi trebaju biti napisani hrvatskim jezikom (standardnim ili na narječju učenikova kraja).
  3. Najduži literarni rad može iznositi 4 kartice ( jedna kartica-30 redaka, oko 1800 slovnih znakova). Radovi će biti objavljeni u formi u kojoj ih pošalje i lektorira mentor.
  4. Škole do 700 učenika mogu sudjelovati  sa sedam literarnih radova, a škole s većim brojem s deset literarnih radova. Radovi trebaju biti napisani prema uvjetima natječaja.
  5. Radovi se šalju:
  1.  na posebnom listu papira na kojima su navedeni podatci: ime i prezime učenika, zaporka rada, razred, naslov rada, naziv i adresa škole, ime i prezime mentora/ice, adresa elektroničke pošte škole i pečat škole.
  2. i na CD-u na kojem je rad  s naslovom, zaporkom i navedenim razredom koji pohađa učenik ( škole s više prijavljenih radova mogu sve radove poslati na jednom CD-u).
  1. Povjerenstvo sastavljeno od nastavnika hrvatskog jezika odabrat će najbolje radove koji će biti  objavljeni u zborniku „Duša moja hrvatski je kraj“. Svi učenici čiji radovi budu objavljeni bit će pozvani  na svečanost riječi uz druženje na babogredskim stanovima  7. rujna 2012.   kada će se i nagraditi najbolji učenici u kategoriji proze i poezije.

Predsjednik „Šokadije“:

Ilija Babić