Večer matematike

Autor: Jasmina Kordić, 2. 12. 2019.

Poštovani učenici i roditelji, zadovoljstvo nam je obavijestiti Vas da će se i ove godine održati Večer matematike u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i to u četvrtak, 5. prosinca 2019. s početkom u 18 sati. Prošlogodišnja Večer matematike pokazala se iznimno uspješna s oko 105 000 sudionika iz 730 dječjih vrtića, osnovnih škola te srednjih škola iz cijele Republike Hrvatske, a nadamo se da će se ove godine taj broj dodatno povećati. Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Očekujemo Vas!