Održana je X. smotra učeničkih zadruga Vukovarsko-srijemske županije

Autor: Jasmina Kordić, 29. 5. 2012.

Smotra učeničkog zadrugarstva Vukovarsko-srijemske županije održana je u našoj školi, 28. svibnja 2012. godine.

Nagrađene učeničke zadruge osnovnih škola:

1. mjesto: UZ ZADRUGARI, OŠ Vođinci, Vođinci

2. mjesto: UZ MLADOST, OŠ fra Bernardina Tome Leakovića, Bošnjaci

3. mjesto: UZ PČELICA, OŠ Mate Lovraka, Županja

Nagrađene učeničke zadruge srednjih škola:

1. mjesto: UZ KLASJE, Obrtničko-industrijska škola, Županja

2. mjesto: UZ VRIDNE RUKE, Srednja strukovna škola, Vinkovci

Više u nastavku i u fotogaleriji!

Za potrebe Smotre osmišljen je mali program koji su vodili osmaši Ivana Vasilj i Silvio Sušac.

Zbor pod vodstvom Gabriele Kovač se predstavio dvjema pjesmama, a recital nastavnice Ivanke Brozd o Slavoniji i njezinim ljepotama izveli su učenici šestih razreda.

Učiteljica Marija Jakab je svoja sva prvašića lijepo naučila govoriti "po šokački" tako da su sudionici Smotre bili oduševljeni nastupima najmlađih učenika. Ravnatelj je pozdravio prisutne i pozvao ih da se u našoj školi osjećaju ugodno.

Na Smotru je ukupno bilo prijavljeno 8 zadruga: UZ Bosut iz Nijemaca, UZ Dunav iz Vukovara, UZ Klasje iz Županje, UZ Matija Gubec iz Jarmine, UZ Mladost iz Bo šnjaka, UZ Pčelica iz Županje, UZ Vridne ruke iz Vinkovaca i UZ Zadrugari iz Vođinaca.

Sve učeničke zadruge su pokazale izniman trud oko prezentacije svojih rukotvorina, ali UZ Zadrugari  su se posebno istaknuli od ostalih osnovnih škola proizvodima s kojima su osuvremenili motive starih zidnih kuharica. Od srednjih škola prvo mjesto zauzela je UZ Klasje iz Obrtničko-industrijske škole iz Županje koja je predstavila haljine s zlatovezom.

Voditelji i suradnici učeničkih zadruga su proveli ugodno vrijeme u OŠ Vođinci, nadajući se u budućnosti i boljoj suradnji nego što je dosad.

Zbirne liste vrednovanja nalaze se u privitku!

liste_vrjednovanja.doc (187.00 KB)