SMJERNICE OSNOVNIM I SREDNJIM ŠKOLAMA VEZANO UZ ORGANIZACIJU NASTAVE NA DALJINU

Autor: Jasmina Kordić, 12. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

u prilogu se nalaze smjernice upućene školama u slučaju zatvaranja škola, vezane uz održavanje nastave na daljinu. Na stranicama škole dobivat ćete redovite upute o daljnjem postupanju pa vas molimo da ih pratite.

U slučaju zatvaranja škola nastava će biti održavana putem virtualnih učionica za predmetnu nastavu, a razrednoj nastavi bit će moguće nastavu pratiti pute HRT3 kanala.

To znači da će učenici od 5. do 8. razreda nastavu pratiti putem računala na

Poštovani učenici i roditelji,

U slučaju zatvaranja škola nastava će biti održavana putem virtualnih učionica za predmetnu nastavu, a razrednoj nastavi bit će moguće nastavu pratiti pute HRT3 kanala.

To znači da će učenici od 5. do 8. razreda nastavu pratiti putem računala na poveznicama koje će dobiti od svojih razrednika. Molim vas da sa svojom djecom provjeritie imaju li svoje lozinke za pristup e-Dnevniku jer su to lozinke pomoću kojih će pratiti nastavu. Učitelj informatike će napraviti nove lozinke svima koji su ih izgubili, a vi provjerite imaju li ih.

Ako nemate privatni pristup internetu ili računalo putem  kojega će dijete moći pratiti nastavu, molimo vas da dođete u školu potpisati izjavu o preuzimanju tableta. Molimo vas da o aparatima koje preuzmete vodite računa jer vi za njih odgovarate dok su djetetu na raspolaganju. Uz tablet ćete dobiti i karticu na kojoj je osiguran promet od 2,5 G koji je namijenjen isključivo praćenju nastavnih sadržaja. Sav promet koji bude napravljen preko toga sami plaćate.

TABLETE PREUZIMATE SAMO ZA DIJETE KOJE JE U PREDMETNOJ NASTAVI (OD 5. DO 8. RAZREDA)

Kako je broj tableta koji škola posjeduje ograničen, molimo one roditelje koji imaju internetski priključak i vlastito računala da ne preuzimaju školske tablete.

O načinu organizacije nastave na daljinu, uključivanju u virtualne učionice i praćenju nastave bit ćete na vrijeme obaviješteni.

Hvala na razumijevanju