POŠTOVANI RODITELJI I UČENICI

Autor: Jasmina Kordić, 16. 3. 2020.

Poštovani roditelji učenici,

hvala vam na razumijevanju i strpljenju koje dijelite s nama ovih dana. Pred svima nama je izazovno razdoblje u kojemu ćemo morati mijenjati svoje dnevne rasporede, navike i aktivnosti. Prije svega, molim vas za odgovorno ponašanje. Pratite upute koje dobivamo od mjerodavnih institucija i pridržavajte ih se za svoje dobro i za dobro svoje djece. Ne shvaćajte situaciju u kojoj se nalazimo olako. Čuvajte sebe i svoju djecu. Ovih ćete dana imati puno više posla i obaveza oko ispunjavanja školskih zadataka svoje djece. Molim vas, pratite aktivnosti svoje djece. Pogledajte u virtualnu učionicu kakve zadatke će dobivati (dobivat će ih na dnevnoj bazi) i jesu li ih ispunili. Sada imate potpuni uvid u to što rade i što trebaju napraviti. Poteškoća će biti. Događat će se da padnu sustavi, ali do sada ste već uspostavili kontakte sa razrednicima i preko tih kanala ćete dobivati upute za rad. Za sve nejasnoće i probleme nam se obratite. Važno je da vaše dijete ima zadatak kojim će ispuniti svoje vrijeme i okupirati mozak. Ovo nisu praznici na kojima su oni bezbrižni. I njih je strah, i oni prate što se događa i kako vi reagirate. Još vas jednom molim za strpljenje i maksimalnu uključenost kako bismo ovo razdoblje zajednički prevladali na korist naše djece.