Autor: Jasmina Kordić, 6. 4. 2020.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

pred nama je tjedan u kojemu ćemo se osvrnuti na ono što smo kroz protekle tjedne nastave na daljinu uradili.

Ovaj tjedan vaši će učitelji s vama manje obrađivati novo gradivo, a više se baviti ponavljanjem. Učenici koji nisu riješili sve svoje zadatke imat će ovaj tjedan priliku nadoknaditi zaostatke. Na taj ćemo način završiti ovaj period prilagodbe i privikavanja na online nastavu i pripremiti se za ono što je pred nama - novo gradivo i provjeravanje i ocjenjivanje vaše aktivnosti i znanja.

Do sada ste se svi već trebali uključiti u rad svojih virtualnih učionica i svladati početne zapreke. Za sve probleme koje i dalje imate, ponovo vas molim, obratite se svojim učiteljima. Oni će vam pomoći u rješavanju problema.

Dosadašnji izostanci i nerješavanje zadataka nisu uzimani niti tretirani kao nerad i nepohađanja nastave, ali će se (posebno kod onih koji svoje zadatke neredovito rješavaju, traže pomoć od učitelja, a kada im se objasni što treba uraditi nestanu i ne riješe zadatak) od sljedećeg tjedna bilježiti kao izostanak s nastave.

Poštovani roditelji, vaša se uloga u praćenju rada vaše djece povećala. Znamo da niste svi dovoljno vješti, nemate potrebna znanja (ipak, niste vi učitelji), a poneki niti vremena , ali ako vaše dijete nije riješilo zadatak koji je dobilo za pojedini predmet vi ćete morati opravdati njegov izostanak. Za svaku nejasnoću koju vi ili dijete imate, obratite se učitelju koji će vam biti na raspolaganju u dogovoreno vrijeme.

Nije izgledno da ćemo se brzo vratiti u naše klupe zato moramo prihvatiti ovakav način rada bili mu skloni ili ne.

Moram iskoristit priliku i pohvaliti sve one koji marljivo rješavaju svoje zadatke, a posebno one koji sada postižu bolje rezultate nego u redovitoj nastavi. Oni će biti pohvaljeni i od svojih učitelja i razrednika u učionicama.

Pred nama su proljetni praznici.

Nastavu ovaj tjedan imamo do petka 10.4.2020. Od petka do srijede 15.3. 2020. traju naši proljetni praznici. Nastava počinje u četvrtak 16.4. 2020. godine.

Prilika je to da se svi malo odmorimo i predahnemo.

Želim vam svima puno strpljenja, ustrajnosti i uspjeha u radu.