OBAVIJEST ZA UČENIKE OD 1. DO. 4. RAZREDA

Autor: Jasmina Kordić, 20. 5. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

sa 20.5. 2020. izašla je nova preporuka HZJZ o organizaciji nastave u vrtićima i osnovnoj školi. Prema toj preporuci dopušteni broj učenika u jednom razredu je od 15 do 20 učenika razredne nastave. To znači da se naši učenici od 1. do 4. razreda u ponedjeljak 25.5. 2020. mogu vratiti na nastavu.

Svi smo taj dan s nestrpljenjem čekali.

Molim vas da pažljivo pročitate upute HZJZ na poveznici https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute_vrtici_skole.pdf  . Upute se odnose na vrtiće i škole.

Prijašnje upute navodile su niz uvjeta koje je bilo potrebno ispuniti kako bi dijete krenulo na nastavu u školi. Procjena je da se epidemiološka situacija popravila i ti su uvjeti ukinuti. Navodi se samo da dijete mora biti zdravo (bez sumnje na COVID) da mu ne smije biti određena samoizolacija.

Prema procjeni HZJZ-a nema drugih zapreka za nepolaženje nastave u školi.

Molim vas da sa svojim djetetom popričate o pojačanim mjerama higijene koje su preporučene. U školi će svakako dobiti uputstva od svojih učiteljica.

Ako se dijete ne uključi u nastavu odmah, može se uključiti u bilo kojem trenutku.

Škola je spremna za prijem učenika. Sve mjere propisane od strane HZJZ su provedene. Učionice su  očišćene i dezinficirane, osigurane higijenske potrepštine.

Sve dodatne upute dobit ćete do petka 22.5.2020. kada će i nama biti poznati svi detalji oko organizacije nastave.

Za sada vas molim da svojim učiteljicama javite dolazi li vaše dijete u ponedjeljak u školu.

Razredna nastava još će pričekati i nastaviti rad u online učionicama.

Radujemo se što će ova školska godina barem završiti u normalnim uvjetima.