Natječaj ZELENI POTROŠAČ

Autor: Jasmina Kordić, 2. 7. 2020.

Čestitamo mentorici i učenicima koji su sudjelovali u stvaranju prezentacije.

Povodom Svjetskog dana prava potrošača Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja je raspisalo natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola na temu „Kako postati zeleni potrošač?“.

Cilj je bio potaknuti mlade da razmisle na koje načine možemo promijeniti oblike potrošnje u svrhu zaštite planeta za sadašnje i buduće generacije. Pri potrošnji je trebalo dati prednost proizvodima proizvedenima načelima održivog razvoja, odnosno onima koji su dobiveni uporabom manje količine resursa i smanjenjem negativnih učinaka na okoliš. Rad učenika trebao je odgovoriti na tri temeljna pitanja:

1. Što znači zelena potrošnja?

2. Kako postati zeleni potrošač?

3. Što biste vi u vašoj školi / gradu učinili da potaknete zelenu potrošnju?

Našu školu predstavljao je rad učenice 6.a razreda, Leone Petrović. Ona je u njemu objasnila što znači biti zeleni potrošač i što mi sve možemo napraviti kako bi očuvali naš planet Zemlju. Leona je dobila zahvalnicu za sudjelovanje u natječaju, a njezin rad objavljen je i u zborniku prijavljenih radova učenika osnovnih i srednjih škola. Čestitamo Leoni 😊.

zeleni_p1.jpg (126.40 KB)
zelenip2.jpg (102.58 KB)