Obavijest o pravu na besplatnu prehranu

Autor: Jasmina Kordić, 13. 10. 2020.

Ministarstvo demografije i ove godine raspisalo je natječaj „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva u okviru Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD) s ciljem da sva djeca koja žive na rubu siromaštva imaju makar jedan obrok dnevno u školi. Projektom se  osigurava besplatna prehrana u školskoj godini 2020./2021. za onu djecu čiji roditelji to ne mogu omogućiti iz vlastitih sredstava, a sve u svrhu smanjenja siromaštva i socijalne nejednakosti kod djece osnovnoškolske dobi.

Natječaj obuhvaća samo jedan kriterij - dijete iz obitelji koji su korisnici prava na doplatak za djecu.

Molimo vas da dokumentaciju koja se nalazi u privitku, a koja je potrebna za dokazivanje statusa, tj. prava na dječji doplatak,  donesete najkasnije do 16.10. 2020., petak.

Zahtjev.docx (107.48 KB)
Odluka_o_kriteriju.docx (14.38 KB)