Mjesec hrvatske knjige

Autor: Marija Pejić, 15. 10. 2020.

Dragi učenici!

Počeo nam je Mjesec hrvatske knjige. Kao i svake godine, knjižnica je pripremila svakakva događanja koje će se provoditi u našoj knjižnici tijekom idućih mjesec dana.

Imat ćemo akciju za učenike  koji su izgubili ili oštetili svoje iskaznice. Dovoljno je prijaviti se u knjižnicu i zatražiti novu.

S učenicima sedmih i osmih razreda sudjelovat ćemo u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Učenici će prilike provjeriti svoje znanje o našoj Planeti, a usput istražiti i pogledati e-knjige, te posjetiti internetske stranice i pronaći informaciju koja im treba.

Učenicima nižih razreda čitat ćemo slikovnicu s ekološkom tematikom. Nakon čitanja učenici će nacrtati kako bi oni mogli pridonijeti spasu planeta, a radovi će biti objavljeni na panou i mrežnim stranicama škole.

Koje sve knjižnica knjige posjeduje o ekologiji i očuvanju okoliša? Otkrit će učenici viših razreda pretraživanjem kataloga, a na kraju će izraditi i svoj straničnik s eko porukom.

I ove godine sudjelujemo u projektu Međunarodne razmjene straničnika. Zemlja partner ove je godine Litva, a mi s nestrpljenjem očekujemo njihove straničnike.

I na kraju, svi učenici se mogu prijaviti na Natječaj koji objavljuje naša knjižnica: Natječaj za najbolju pjesmu, priču ili sastav posvećen planetu Zemlji.

Najbolji radovi bit će objavljeni na panou i mrežnim stranicama škole.

Dođite i sudjelujte! Nadam se da ćete se zabaviti.