Kraj osnovnoškolskog obrazovanja

Autor: Jasmina Kordić, 29. 6. 2012.

Osmaši su, zajedno s njihovim razrednicama, priredili prigodan program za kraj njihovog obrazovanja u OŠ Vođinci.

Učenici i učenice 8.a i 8. b razreda su ove školske godine se dostojno željeli oprostiti od škole u kojoj su proveli 8 godina svog života. I mi, zajedno s njima, osjećamo tugu zbog vremena koje je tako brzo prošlo, ali se ipak radujemo što će iz ove škole izaći mlade talentirane i vrijedne osobe.

Sve to i još mnogo toga o osmašima izrekle su njihove razrednice Renata Rukavina i Marija Perković te naš ravnatelj Dragutin Levanić. Prisutnim roditeljima, nastavnicima i učenicima obratila se i Ivana Barić, predsjednica 8. a razreda. U svom govoru Ivana je naglasila važnost koju su za njih imale razrednice. Naravno, učenici nisu zaboravili i svoje učiteljice od 1. do 4. razreda - Ružu Manjerović, Mariju Pajić i Jasnu Prokopec kojima su uputili riječi zahvale.

Osim zasluženih svjedodžbi, neki učenici su dobili i diplome koje će im ostati uspomena na sve one razredne šale i  svakodnevne doživljaje. Naime, proveli smo svoje učeničke izbore na kojima smo se na  šaljiv način prisjetili učenika koji su se zaista istaknuli svojim osobinama u razredima.

I, evo, ovako su osmaši odlučili! Za najsimpatičniju i najpopularniju učenicu generacije izabrana je Martina Plivelić, a za najsimpatičnijeg učenika izabran je Marijan Vrljić. Najsportaš je Mario Čepo, a najsmotaniji učenik je Nikola Jurčević. Najinteligentnija učenica generacije je Ivana Barić, a Bruno Babić slovi kao najbezbrižniji učenik, jer za njega nikad nema stresnih situacija. Najtiša učenica je uvijek mirna Tea Kelava, a zato je najglasniji Silvio Sušac. Za bisera generacije izabran je Vedran Šrajer, učenik koji je ovu prestižnu titulu dobio zbog svojih "mušica", nemirnog duha i bezgraničnog humora.

Osmaši su nastavili u veselom tonu uz hranu i piće, a, što je najvažnije, uz glazbu. Plesali su i pjevali i dostojno završili osmu godinu svoga školovanja. Za njih je, sada, početak nekih novih vremena, riječi, misli...Dragi osmaši, čuvajte kroz život svoje uspomene, vrijednosti koje ste stekli i novim, odlučnijim koracima krenite u osvajanje svojih snova...Sretno!

Ivana Jurić, šk. knjižničarka

Više u fotogaleriji