Dabar 2020.

Autor: Marija Pejić, 23. 11. 2020.

Republika Hrvatska je od 2016. godine uključena u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja, a od 2016. u izradi zadataka sudjeluju i hrvatske učiteljice i učitelji.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Ove godine naše škole po prvi puta su pristupili natjecanju Dabar i ostvarili odlične rezultate. Natjecanju je pristupilo 12 učenika drugih razreda.

Učenik 2.b razreda Marko Radočaj pod vodstvom učiteljice Natalije Bošnjaković ostvario je izvrstan rezultat i plasirao se među 10% najuspješnijih učenika, čime je osvojio zlatnu diplomu za sudjelovanje. U kategoriji MikroDabar sudjelovalo je 3895 učenika.

Čestitke Marku i svim natjecateljima!