OBAVIJEST O PRELASKU NA C MODEL NASTAVE ZA UČENIKE 5.-8. RAZREDA

Autor: Jasmina Kordić, 14. 12. 2020.

Odlukom župana gospodina Bože Galića zbog pogoršane epidemiološke situacije u našoj županiji sve škole kojima je osnivač Vukovarsko-srijemska županija od sutra 15.12. 2020.prelaze na nastavu po modelu C za učenike od 5.do 8. razreda( nastava na daljinu).

Nastava će se za učenike održavati u realnom vremenu prema rasporedu po kojemu nastavu imaju u školi i u smjeni u kojoj bi bili u školi (prije podne i poslije podne). Nastavnici će im na raspolaganju biti prema rasporedu. U tom periodu će im postavljati zadatke, davati pojašnjenja i odgovarati na pitanja.

Molim roditelje da vode računa da se njihovo dijete uključi u nastavu jer će se nejavljanje voditi kao izostanak iz škole i morat ćete ga opravdati. Nastavu ne moraju pratiti učenici koji su bolesni i nisu ju zbog zdravstvenih problema u mogućnosti pratiti.

Za praćenje nastave će biti korištena Yammer aplikacija kao i prošle godine.

Ako imate potrebu za tabletom, ako dijete nema računalo putem kojega može pratiti nastavu (mobitel mu neće biti od koristi), tablet možete  zadužiti u školi. Molim vas da se unaprijed najavite u tajništvo škole (205-270) kako bi mogli pripremirti tablet i revers za vaše dijete.

Do kraja prvoga polugodišta je jos 7 radnih dana. Za dobrobit vaše djece molimo vas da pratite njihov rad u Yammeru.

Odlukom o promjeni kalendara školske godine promijenjeni je i raspored praznika. Zimski praznici učenika počinju 24.12. 2020. i završavaju15.1. 2021. Nastava počinje 18.1. 2020. po redovitom rasporedu - parna smjena - 2., 4., 6.i 8. razredi prije podne.

Praznici su ove godine iznimno dugi. Nadamo se da će se epidemiološka situacija do tada smiriti i da će se nastava moći održavati u školi.

Ovom prilikom vas molimo da vodite računa da ovako dug period bez ponavljanja i vježbanja dovodi do smanjenja kvalitete znanja. Djeca će bez ponavljanja zaboraviti što su naučila. Učitelji će svoj dio odraditi najbolje što mogu, ostalo je na vama dragi roditelji.

Iako trenutak u kojemu živimo nije normalno vrijeme i narušava radost ovog predbožićnog vremena, želim vam da i u ovakvim trenucima nađete razlog za veselje, da uživate u nadolazećem blagdanu Božića  i da vam svjetlost štalice obasja srca i donese radost u njih.