VRTI SVOJ FILM

Autor: Marija Pejić, 27. 6. 2022.

Zahvaljujući programu Putujući Sedmi kontinent i suradnji udruge Djeca susreću umjetnost i Hrvatskog audiovizualnog centra naša je škola ostvarila mogućnost korištenja godišnje filmske pretplate na portal Vrtisvoj.film.

Vrtisvoj.film je prva online baza probranih filmskih naslova za djecu i mlade. Portal je dostupan cijelu školsku godinu, svim školama i u svim dijelovima Hrvatske. Portal je platforma za učenje kojom se razvija filmska pismenost, a sadrži online bazu metodičkih prijedloga za učitelje i nastavnike i rad u razredu koji doprinose razvoju kreativnosti, kritičkog mišljenja i kulturne osviještenosti - neizostavnih vještina i kompetencija u 21. stoljeću.  Pokretanje portala Vrti svoj film sufinanciralo je Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske.

Godišnja filmska pretplata na portal Vrti svoj film uključuje:

- 24 filmska naslova koji se izmjenjuju tokom nastavne godine
- 8 metodičkih materijala uz 8 filmskih naslova iz programa Rondo
- pristup svim filmovima za sve učenike škole za period lipanj 2022. – lipanj 2023.
- korištenje portala u razredu ili za obiteljsko uživanje kod kuće

-korisničke podatke za  učitelje i učenike.

Zainteresirani učitelji prijavit će se osobno s brojem učenika u sustav portala.

Nadamo se da će portal Vrti svoj film postati referentna točka gdje nastavnici mogu pronaći  filmove za nadopunu svojih Godišnjih izvedbenih kurikuluma ili naprosto izvor dobrih tema koje žele komunicirati sa svojim učenicima.