NOĆ KNJIGE 2023.

Autor: Marija Pejić, 24. 4. 2023.

U petak, 21. travnja u našoj školi obilježena Noć knjige. Ovogodišnja tema bila je Umjetna inteligencija i Čitaju li roboti elektroničke knjige.

Sudjelovali su učenici viših razreda. U kratkom predavanju saznali su nešto o umjetnoj inteligenciji i algoritmima, sudjelovali su u radionici o slikovnicama i medijima, imali su priliku sami pročitati ulomak svoje najdraže knjige i odigrali su kviz, a najbolji su bili i nagrađeni. Zaključili su da roboti i umjetna inteligencija nikako ne mogu zamijeniti čovjeka i "da bi u glavi bio čist, svakoga dana okreni jedan list". Nadamo se da će i dalje držati ljubav prema knjizi, a za kraj su pogledali crtani film Trolovi. Jedna od stvari koja nas razlikuje od robota i strojeva kojima upravljamo, sigurno su osjećaji. Naši su učenici sretni napustili školu oko 22 sata i prepuni lijepih dojmova vratili se svojim kućama. Više fotografija možete pogledati na Facebook stranice škole.