Igraj! Nauči! – poučavanje digitalnom igrifikacijom u sklopu Festivala znanosti

Autor: Marija Pejić, 26. 4. 2023.

Učenici 4.b OŠ Vođinci sa svojim učiteljicama i studentima Učiteljskog studija sudjelovali su na znanstvenoj radionici Igraj! Nauči! – poučavanje digitalnom igrifikacijom u sklopu Festivala znanosti.

Festival znanosti je manifestacija koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti kroz informiranje o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanje javne percepcije znanstvenika, te motiviranje mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja.
Organizatori Festivala znanosti su Sveučilišta u Splitu, Zagrebu, Rijeci, Zadru i Osijeku u suradnji s Tehničkim muzejom Nikola Tesla i British Councilom, a pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Primarni cilj radionice je povezati iskustvo učenja s igrifikacijom te pokazati kako i učenje može biti zabavno. Kako je ove godine 80. godišnjica smrti Nikole Tesle i 145 godina od rođenja Franje Hannamana tema radionice posvećena je energiji. Učenici su spoznavali sadržaje Prirode i društva povezanih s konceptom Energija, služeći se digitalnim alatom Quizizz. Tijekom radionice su upoznati s načinom izrade kviza u digitalnom alatu Quizizz, samostalno su izrađivali kvizove i sudjelovali u njihovom rješavanju.