ŠKOLSKI PREVENTIVNI PROGRAMI

Autor: Marija Pejić, 10. 1. 2024.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja prepoznalo je kvalitetu projekata koje provodi OŠ Vođinci te ove godine financira čak dva naša projekta: „Kula mentalnoga zdravlja“ te „Od škole do Olimpijade“.

Projekt „Kula mentalnoga zdravlja“ provodi se u sklopu školskog preventivnog programa. MZO je odobrilo sredstva za provedbu ovoga projekta u iznosu od 3.221,73 eura.  Projekt će se provoditi tijekom cijele nastavne godine, a namijenjen je učenicima 3. razreda. Kroz 20 radionica kod učenika se radi na razvoju samopoštovanja, samopouzdanja, prepoznavanju i izražavanju emocija, komunikacijskim vještinama, vještinama rješavanja problema i osnaživanju.

Osim toga, provest će se i edukacija učitelja o socioemocionalnom razvoju učenika te poticanju zdravog socioemocionalnog razvoja. Također će se organizirati individualni rad psihologinje s učenicima koji pokazuju teškoće u socioemocionalnom razvoju te će se raditi na učenju socioemocionalnih vještina.

Projekt „Od škole do Olimpijade“ provodi se u sklopu rada s darovitim učenicima. MZO je odobrilo sredstva za provedbu ovoga projekta u iznosu od 1.782,22 eura. Projekt će se provoditi do 31. kolovoza 2024. godine, a namijenjen je darovitim učenicima u području sporta te kupnju opreme potrebne za kvalitetnije provođenje sportskih programa.

Nikolina Vrhovac i Danijela Merli Mitrović