NIKOLA MARINIĆ OSVOJIO DRUGO MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU U DUBROVNIKU

Autor: Marija Pejić, 9. 4. 2013.

Nikola Marinić, samozatajan učenik 4. B razreda, rođen je 30. lipnja 2002. godine u Vinkovcima. U trećem razredu osnovne škole počeo je pohađati Glazbenu školu Josipa Runjanina u Vinkovcima.

Nikola  svira bisernicu i četiri puta tjedno odlazi u Vinkovce. Kada ga pitam je l teško uskladiti školske obveze i glazbenu školu, sa smiješkom odgovara da nije, da je taman i da je super.

Nakon samo dvije godine završene glazbene škole, prvi je puta išao na Državno natjecanje u Dubrovniku 21. ožujka i osvojio drugo mjesto.

Bitno je istaknuti da je Nikola dobio i nagradu LIONS GRAND PRIX natjecanja koju mu je u Rijeci osobno uručio Guverner Lions cluba Hrvatska.

Izveo je skladbe  Dora Pejačević: Canzonetta, Aleksandar Dargomižski: Ples,  a u završnici natjecanja nastupio je sa skladbom Zlatko Dvoržak: Czardas.

Za tremu ni ne zna, jer je u sviranju svoj na svome. Nikolin uspjeh može biti i primjer drugim učenicima jer uz sve obveze u glazbenoj školi, odličan je učenik koji u slobodno vrijeme igra i nogomet. Uz sve to ne može jedino naći vremena za ljubavni život, ali zato je još i premlad iako smo sigurni da će tamburicom osvajati ženska srca.

Čestitamo našem Nikoli i želimo mu još takvih uspjeha na nadolazećim natjecanjima, a budući da je talentiran ne sumnjamo da će osvarivati još bolje rezultate

Bravo Nikola i naša je škola ponosna što ima tako darovitog učenika kao što si ti!

Čestitamo od srca!yes

DSCI0028.JPG (156.15 KB)