Obilježili smo Svjetski dan knjige

Autor: Marija Pejić, 25. 4. 2013.

Povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava, naša se škola prvi puta uključila u BookCrossing.

Ispred knjižnice se nalazi mjesto za razmjenu knjiga gdje učenici mogu posuditi knjigu, pročitati je, te vratiti i uzeti drugu knjigu ako žele.

Nakon čitanja knjiga se prosljeđuje dalje, i time se nastavlja lanac čitateljske razmjene. Putovanje knjige koja je ušla u BookCrossing može se pratiti uz pomoć identifikacijskog broja upisanog u naljepnicu.

Već prvi dan sve su knjige posuđene, osim prehrambenih smjernica za učenike viših razreda. Što bi to trebalo značiti? Da naši učenici znaju sve o prehrambenim navikama pa misle da im takva knjiga ne treba? Vjerujte, od viška glava ne boli i sigurna sam da ćete u ovoj brošuri pronaći korisne savjete.

Zato i tu knjigu uzmite i pročitajte!

Nadam se i da ste dobro razumjeli razmjenu knjiga, te da ćete knjige vratiti da bi ih i drugi učenici mogli pročitati.

Pozivam sve učenike da se uključe u ovaj pokret, svojevrsnu „svjetsku knjižnicu bez upisa i članarine“, te da svojim aktivnim sudjelovanjem pomažu razvijanju vlastitih kvaliteta te društva u kojemu živimo.

Jer ljudi koji sudjeluju u BookCrossingu  diljem svijeta čine upravo to, potičući nesebičnost, ekološku osviještenost i pozitivan odnos prema knjizi i čitanju!

Kako je sve to izgledalo možete pogledati na fotografijama.