25. DRŽAVNA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA

Autor: Marija Pejić, 17. 5. 2013.

Naša je škola sudjelovala na 25. državnoj smotri učeničkih zadruga koja se ove godine održavala u Zagrebu od 10. do 12. svibnja 2013.

U Hrvatskoj udruzi učeničkih zadruga djeluje 346 zadruga, a na Smotru su pozvane i 52 zadruge uključujući i našu.

Bila je to i jubilarna Smotra u kojoj je sudjelovala čitava Hrvatska i jedna zadruga iz Manchestera.

Manifestacija je bila organizirana zajedno s Festivalom  tehničke kulture gdje se predstavilo 16 saveza u čijem su sastavu učeničke zadruge.

Smotru su otvorili predsjednik tehničke kulture grada Zagreba, predsjednica HUUZA Marica Berdik i predsjednik HZTK Ante Markotić, a voditelj programa za učenike i zabavni dio bio je Siniša Cmrk.

Predstavile su se sve učeničke zadruge s izložbom na štandu i s prezentacijom praktičnog rada.

Naša je zadruga sudjelovala na Smotri kroz pet sekcija: Spretne ruke (voditeljica Katica Gudelj), Igla (voditeljica Marija Petričević), Zlatovezilje (voditeljica Milka Križanac), Mali kreativci (voditeljica Ivana Rihter) i Cvjećari (voditeljica Marija Levanić).

Učenica Doris Prokopec je predstavila cjelokupni rad zadruge, a Lorena Petričević je predstavila sekciju Zlatovezilje praktičnim radom gdje je 12. svibnja vodila radionicu zlatoveza.

Mihaela Obradović je predstavila sekciju Mali kreativci također praktičnim radom i vodila je radionicu izrade nakita od tekstila gdje su polaznici mogli izraditi šal/ogrlicu.

Patrik Mravunac i Luka Gudelj izlagali su istraživački rad Stare tehnike, novi materijali  u zasebnom dijelu natjecateljskog programa i dobro su ga predstavili.

Sve zadruge na Smotri dobile su priznanje za sudjelovanje.

U slobodno vrijeme, učenici su posjetili i obližnju igraonicu i lijepo se zabavili, a kako im je bilo možete vidjeti u fotogaleriji.