POSJETILI SMO PODRUČNU ŠKOLU NOVI MIKANOVCI

Autor: Marija Pejić, 21. 5. 2013.

Dana 16. 5. 2013. godine učenici 3. a razreda, zajedno sa svojom učiteljicom Katarinom Baraban biciklima  su posjetili područnu školu  Nove Mikanovce, razrede 3. c i 4. c, njihove učiteljice Anđelku i Maju, te Crkvu svetog Bartola.

Prije polaska smo provjerili svoje bicikle i uvjerili se u njihovu ispravnost, a zatim smo u koloni krenuli prema Novim Mikanovcima.

U školu smo stigli pomalo umorni, ali zadovoljni jer smo svladali mikanovačko brdo. Na ulaznim su nas vratima dočekali naši prijatelji. Nakon pozdrava, naše predstavnice Magdalena i Karla, rekle su nešto o nama i predale im plakat koji smo na satu likovne kulture izradili za uspomenu na ovaj posjet.

Učiteljice su nas detaljno upoznale sa svim prostorijama i zaposlenicima škole, koja nam se učinila jako mala u odnosu na našu.

Na školskom smo igralištu odmjerili snage u športskim natjecanjima, a nakon toga smo se okrijepili raznim slasticama i sokićima kako bi mogli nastaviti put prema Crkvi svetog Bartola.

Ponovili smo već naučeno o povijesti crkve, pomno proučavajući tog nijemog svjedoka prošlosti, a onda smo se divili prekrasnom pogledu na naše selo.

Pomalo umorni, ali sretni, vratili smo se našim kućama.

O našem izletu svjedoče i sljedeće fotografije.