Književni susret s Jadrankom Čunčić Bandov

Autor: Jasmina Kordić, 9. 3. 2015.

Jadranka Čunčić Bandov  zahvaljujući dugogodišnjem lutkarskom iskustvu, danas predstavlja vlastite igrokaze djeci kroz lutkarske kolaž-predstave. Autorica je teksta lutkarske serije Tikvici. Članica je Društva hrvatskih književnika i Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika.

Danas je gostovala i u našoj školi. To je bila prilika da nam se pridruže učenici iz Područne škole Novi Mikanovci. Svi zajedno smo gledali igrokaze  koje nam je pripremila draga gošća.  Tako smo mogli vidjeti igrokaze poput  Boduljko i Žbunika, Slonić i Buba Mara, Magarac, Strašan pas i sl.

Osim zanimljive glume naša gošća nas je upoznala sa svojim lutkama i pokazala nam od čega se sve one  mogu napraviti. Bilo je tu lutaka od kuhača, podmetača, košarica, tikvica, spužvi i sl. materijala.  Djeci su se jako svidjele lutke, ali i  igrokazi i način na koji ih je  izvela naša gošća  jer su i oni mogli sudjelovati u  njihovom izvođenju. Osim toga sudjelovali su i u pronalaženju odgovora na pitalice koje su im bile postavljene, a i bili su im poznati mnogi igrokazi jer su ih već radili sa svojim učiteljicama pa su rado priskakali u pomoć našoj dragoj gošći.

Na samom kraju učenici su mogli postaviti pitanja dragoj nam  gošći i dobiti autograme. Jedan autogram krasit će i našu knjižnicu.

Kako nam je bilo možete pogledati na fotografijama.