Svjetski dan Downova sindroma, 21. ožujak

Autor: Jasmina Kordić, 20. 3. 2015.

Za obilježavanje dana Downovog sindroma izabran  je dvadeset prvi dan trećeg mjeseca u godini kako bi se na jedinstven način ukazalo na utrostručavanje 21. kromosoma, koja je uzrokom tog sindroma.

Na taj dan, osobe s Downovim sindromom, kao i oni koji s njima žive i rade, širom svijeta organiziraju različite aktivnosti i događaje u kojima sudjeluju kako bi podigli javnu svijest i kreirali jedinstveni globalni pokret koji bi se zalagao za prava, uključenost i dobrobit osoba s Down sindromom.

Našu su školu pohađali i još pohađaju učenici koji imaju Downov sindrom. To je potaknulo učiteljicu Evicu na organiziranje male priredbe uoči Svjetskog dana Downovog sindroma.  Aktivirala je svoj razred (drugašiće) i bivše učenike koji su sada u višim razredima. S njima je organizirala razne aktivnosti. Bilo je tu pjesme, smijeha, plesa, štafetnih igara, čarapa u različitim bojama, suncokreta... Osim Mihaela koji je učenik drugog razreda pridružili su  nam se i bivši učenici naše škole, Mihaela koja sada pohađa srednju školu  i Mihael koji je do nedavno pohađao našu školu. Mihaela i naša dva Mihaela su posebno uživalu u danu koji se bio posvećen njima.

Kako nam je bilo možete pogledati na fotografijama.