Misno slavlje za početak školske godine

Autor: Jasmina Kordić, 15. 9. 2015.

U petak 11. rujna 2015. u župi Kraljice svete Krunice u Vođincima slavljena je sveta Misa i zaziv Duha Svetoga za početak nove školske godine.

Na Euharistijskom slavlju koje je predvodio vođinački župnik vlč. Ante Šiško sudjelovala su sva djeca OŠ Vođinci, učitelji i nastavnici te djelatnici škole.

Euharistijsko slavlje započelo je svečanim ophodom na kojem su sudjelovali predstavnici svih razreda u školi. U pokajničkom činu i Službi Riječi sudjelovali su nastavnici i djelatnici škole. Nekolicina učenika bila je uključena u molitvu vjernika i prinos darova po kojima je cijela zajednica molila i prinijela Bogu ovu novu školsku godinu i sve ono što ona sa sobom nosi. Župnik je u prigodnoj propovijedi u dijalogu s djecom istaknuo važnost rasta i sazrijevanja. Svim je učenicima podijelio sličice na kojima je ispisano Evanđelje i zalijepljeno zrno gorušice.

Na kraju misnoga slavlja župnik je svima podijelio svečani blagoslov, a ovogodišnjim prvašićima blagoslovio i školske torbe.

Kako nam je bilo možete pogledati na fotografijama.

s. Ida Malnar